fbpx VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Bezpieczeństwo Morskie” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Bezpieczeństwo Morskie”

Gdańsk-Oliwa, ul. Bażyńskiego 6, Wydział Prawa i Administracji UG, audytorium B
20.04.2017 - 09:30 do 16:30
Katedra Prawa Morskiego oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk

Katedra Prawa Morskiego oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk pragną zaprosić 20 kwietnia 2017 r. do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego „Bezpieczeństwo Morskie” wszystkie osoby zainteresowane problematyką prawną związaną z bezpieczeństwem morskim, a przede wszystkim: przedstawicieli świata nauki, administracji morskiej, prawników, praktyków oraz studentów prawa ze wszystkich ośrodków akademickich w Polsce.

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Bezpieczeństwo Morskie” jest poświęcona zagadnieniom, które mają fundamentalne znaczenie dla zarządzania bezpieczną eksploatacją statków morskich i zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska, a także ochrony statków i portów morskich.

Punktem wyjścia do dyskusji o bezpieczeństwie morskim jest zdatność statku do żeglugi, będąca przejawem prewencji i przezorności. Bezpieczeństwo morskie rozumiane jako stan, w którym ryzyko wystąpienia wypadku morskiego jest ograniczone do akceptowalnego poziomu, wymaga kontroli i ciągłej poprawy procedur. Naruszenie norm i standardów bezpieczeństwa morskiego rodzi odpowiedzialność prawną.

W trakcie konferencji zostaną poruszone wybrane zagadnienia prawne dotyczące bezpieczeństwa morskiego zogniskowane w układzie prewencja, kontrola i odpowiedzialność.

Szczegóły (w tym program) na stronie WWW konferencji oraz na facebook.com